Zdobienia

sitodruk

Sitodruk

Jest jedną z najstarszych, trwałych i wysoko wydajnych metod znakowania. Polega na drukowaniu za pomocą specjalnych matryc tworzonych indywidualnie do każdego wzoru. Sitodruk umożliwia druk na szerokiej gamie podłoży. Niezastąpiony przy dużych nakładach i wzorach. Nadruki cechuje wysoka trwałość oraz niska cena w porównaniu z innymi technikami zdobień. Przy zastosowaniu specjalistycznych farb można uzyskać zadziwiające efekty takie jak:nadruki odblaskowe, nadruki metaliczną farbą, nadruki luminescencyjne (świecące w ciemnościach), nadruki zmieniające kolor, nadruki 3D – wypukłe, nadruki farbą puchnącą.

haft-komputerowy

Haft komputerowy

Haft jest jedną z najstarszych technik zdobienia. Początkowo haftowano ręcznie, obecnie do wykonywania haftów wykorzystuje się nowoczesne, wielogłowicowe hafciarki komputerowe dzięki którym możliwe jest wykonywanie wielu haftów jednocześnie skracając tym samym czas realizacji zamówienia. Główną zaletą tej techniki jest elegancki wygląd oraz wysoka trwałość naniesionych haftów. Haft jest odporny na wielokrotne prania nawet w wysokiej temperaturze do 95 stopni, nici nie tracą koloru i połysku.W przeciwieństwie do nadruków, haft idealnie sprawdzi się w przypadku znakowania ręczników, szlafroków, polarów, czapek czy swetrów itp.

DRUK DTF

DTF (direct to foil) to nowoczesna technika cyfrowego zdobienia odzieży polegająca na druku wzoru w kolorystyce CMYK na folii transferowej PET a następnie naniesieniu na wzór kleju. Produkujemy nadruki do samodzielnego wgrzania na odzieży jak również wykonujemy nadruki bezpośrednio na odzieży zakupionej w naszym sklepie oraz powierzonej. Zaletą nadruków DTF jest wysoka rozdzielczość nadruku, elastyczność oraz trwałość w użytkowaniu.

termotransfer-sitodrukowy

Termotransfer plastizolowy

To najbardziej uniwersalna i ekonomiczna technika zdobień. Polega na druku farbami plastizolowymi na papierze lub folii transferowej. Po utrwaleniu termicznym nadruk wgrzewany jest specjalną prasą w wybrane podłoże. Transfer plastizolowy jest niezastąpiony przy wykonywaniu nadruków w miejscach niedostępnych dla druku bezpośredniego (czapki, plecaki). Dzięki niskiej temperaturze wgrzewania 120°C-150°C, technikę tę można stosować nawet przy materiałach łatwo topliwych np. non woven i niektórych PCV. Nadruki cechuje bardzo dokładne odwzorowanie szczegółów, gładkość oraz trwałość. Niewątpliwą zaletą tej techniki jest możliwość wyprodukowania transferów na zapas oraz szerokie spektrum zastosowań na takich podłożach jak: bawełna, len, jedwab, wełna, poliester, nylon, PCV drewno itp.

FLOCK I FLEX

Folie flex i flock występują w szerokiej gamie kolorystycznej i różnorodnych wzorach. Dzięki ich zastosowaniu możemy uzyskać ciekawy efekt zdobienia taki jak nadruk brokatowy, lustrzany, metaliczny, holograficzny i wiele innych. Folie flex/flock są stosowane przeważnie przy mniejszych nakładach, dzięki czemu cena jednostkowa nadruku jest atrakcyjna w stosunku do innych technik. Projekt przygotowany w formie wektorowej wycinany jest w odbiciu lustrzanym na ploterze tnącym, a następnie nanoszony na odzież za pomocą prasy termicznej. Zdobienie folią flex/flock można łączyć z innymi technikami nadruku w celu uzyskania ciekawego efektu.

cyrkonie

Cyrkonie HOT FIX

Technika polegająca na tworzeniu wzorów i napisów z cyrkonii w rozmiarze od 2 do 5 mm. Cyrkonie układane są zgodnie z zaprojektowanym wzorem na folii transportowej a następnie wygrzewane za pomocą prasy termicznej na odzież.  Technika ta pozwala na uzyskanie bogatych, mieniących się zdobień. 

Scroll to Top